Myofasciálna terapia

Masáž spodného tkaniva

Cenník

Myofasciálna terapia – 60 minút – 63 €
terapia tváre, krku a vlasovej pokožky

Myofasciálna terapia – 90 minút – 79 €
terapia tváre, krku, dekoltu a vlasovej pokožky

Myofasciálna terapia – 120 minút – 99 €
terapia tváre, krku, dekoltu, chrbta a vlasovej pokožky

Myofasciálna terapia môže stimulovať pokožku, aby začala produkovať viac kolagénu a kyseliny hyalurónovej prirodzene prostredníctvom uvoľňovania fascií, ktoré aktivujú fibroblasty a fasciacyty. Fibroblasty syntetizujú alebo produkujú kolagén, zatiaľ čo fasciacyty syntetizujú kyselinu hyalurónovú.

Čo je fascia a akú úlohu zohráva v našom výzore?

Vieme, že opakujúce sa kontrakcie tvárového svalstva (pri smiechu či škúlení) vytvárajú linky a vrásky. Svalstvo však nie je jediné tkanivo, ktoré prispieva k staršiemu vzhľadu. Neustále sa vyvíjajúci výskum ukazuje, že je potrebné zamerať našu pozornosť na fasciu. Táto jedinečná sieť tkanív sa nachádza po celom tele a môže mať vplyv na vzhľad a pocit pokožky od hlavy až po päty. Fascia je druh spojivového tkaniva, ktoré je tvorené tkanivovými pásmi tkaného kolagénu. Obklopuje každý sval, kosť, nerv, artériu a žilu, ako aj vnútorné orgány vrátane srdca, pľúc, mozgu a miechy. Fascia jednoducho chráni všetky dôležité štruktúry organizmu.

Čo sa deje s fasciou vplyvom času?

Prirodzený proces starnutia ovplyvňuje každú bunku v tele, vrátane tých, ktoré definujú fasciu. Bunkové starnutie sa vzťahuje na všetky procesy od proliferácie až po smrť buniek, v závislosti od ich typu. Rôzne typy fascie starnú rôznym spôsobom, čo sa odráža aj na povrchu pokožky. Niektoré druhy fascie sa stávajú rigidné z hľadiska kompresie svalov a nervov. Stvrdnutá fascia môže viezť k bolestivým uzlom a bodom. Iné druhy fascie, vrátane bohatých na kolagén pod tvárou a krkom, sa časom vyťahujú.

Na tvári sú dva komponenty fascie. Povrchová vrstva leží priamo pod pokožkou a je zodpovedná za jej podporu, lifting a tón. Degradácia spodnejšej vrstvy môže spôsobiť tvárové napätie, ktoré ťahá celú kožu nadol a spôsobuje vrásky a ochabovanie. Starnúca fascia pod tvárou a krkom vytvára uvoľňovanie pokožky, vrásky a padanie čeľuste.

Ako svaly, fascia môže byť tónovaná a posilňovaná. Jej pravidelné spevňovanie prinesie jemnejšiu a mladšie vyzerajúcu pokožku. Ako to však dosiahnuť? Pomôže vám celkové zdravie organizmu, lymfatická drenáž a masáž spodného tkaniva, procedúra využívajúca LED svetlo, ktorá zlepšuje kvalitu kolagénu.

Pojem myofasciálny je odvodený z latinského myo, čo znamená sval a latinského fascia, čo znamená páska, popruh či obväz. Tento typ masáže pracuje s dvomi tkanivami pohybového aparátu, a to svalom, ako aj jeho obalom, respektíve fasciou.

Čo je myofasciálna terapia?

Masáž tvárovej fascie vytvára prirodzený lifting a dodáva tvári symetriu. Podporuje tiež lymfatickú drenáž, čím znižuje opuchy a rozžiari pokožku. Uvoľnením stiahnutých svalov a fascií môže toto ošetrenie tiež pomôcť znížiť vrásky na tvári, ktoré sú spôsobené nadmerným napätím. Táto technika zvyšuje prirodzene hydratáciu pokožky.

Benefity myofasciálnej terapie

Cieľom myofasciálnej terapie je priniesť vitalitu, pružnosťa živiny prostredníctvom zvýšeného obehu. Uvoľňuje všetky blokády vo svaloch, koži a fasciách, ktoré bránia optimálnemu obehu. Keď sa uvoľní napätie a obnoví optimálna cirkulácia, hlboké vrásky sa môžu zjemniť, pokožka opäť zružovie, získa stratený objem, pružnosť, tonus a celková kvalita pleti sa viditeľne zlepší. Myofasciálna terapia okrem viditeľného zlepšenia a omladenia pokožky poskytuje aj pocit ceľkového uvoľnenia nevového systému.

Odporúčané procedúry

Odporúčané procedúry pre dokonalú krásu a regeneráciu vašej pokožky.

Myofasciálna terapia

Lipolýza dvojitej brady

Jalubotox