Pigmentové škvrny

Zosvetlovanie pigmentových škvŕn

Cenník

Depigmentačné ošetrenie55 €

Pre lepší výsledný efekt odporúčame absolvovať kúru ošetrení. Počet opakovaní zavísí od toho ako stará a výrazna je pigmentová škvrna. Radi vám poradíme pri bezplatnej konzultácii u nás v Luvistudiu

Zosvetľovanie pigmentových škvŕn V našom salóne sa špecializujeme na zosvetľovanie pigmentových škvŕn a fľakov na tých častiach tela, kde sa najčastejšie vyskytujú – tvár, krk, dekolt, plecia, ruky. Ponúkame niekoľko spôsobov ošetrenia, podľa stavu pigmentových škvŕn a náročnosti klienta.

Bieliace ošetrenie kyselinou mandľovou

Bieliacie ošetrenie kyselinou mandľovou má význam pri bielení pigmentových škvŕn a jemných fľakov po akné. Je to príjemný úkon pri ktorom na pleti pôsobí kyselina mandľová. Prevádza sa počas klasického kozmetického ošetrenia. Jeden až dva dni po aplikácii je pleť viditeľne rozžiarená, drobné fľaky a pigmentové škvrny sú omnoho jemnejšie ako predtým. Kyselina mandľová nemá takú vysokú koncentráciu ako ostatné kyseliny používané pri chemickom peelingu. Pokožka nezčervená, neštípe a takmer vôbec sa nešúpe. Jej účinky sú preto miernejšie. Kyselina na pleti mierne štipká alebo ju klientka vôbec nepociťuje. Pre dosiahnutie optimálneho výsledku sa zákrok niekoľkokrát opakuje s dvojtýždňovým odstupom. Toto ošetrenie je alternatíva pre tých zákazníkov, ktorí sa boja podstúpiť chemický peeling. Výhodou je, že ošetrenie sa môže prevádzať aj v letných mesiacoch.

Zosvetľovanie pigmentových fľakov kyselinou azelaovou

Kyselina azelaová je v súčasnej dobe najúčinnejším a najbezpečnejším prostriedkom pre zosvetlenie pigmentových škvŕn. Počas kúry je potrebné používať iba neparfémovanú kozmetiku a nevystavovať sa priamemu UV žiareniu. Kúra sa prevádza výlučne počas jesenného a zimného obdobia. Takýmto spôsobom sa dajú zosvetliť hyperpigmentácie aj z chrbta rúk a ostatných častí kde sa zvyknú vyskytovať.

Chemický peeling ovocnými AHA kyselinami

Chemický peeling je veľmi starou a vysoko účinnou metódou starostlivosti o pleť, ktorú poznali už Egypťania. Dnes sa používajú špeciálne ovocné kyseliny – prevažne kyselina glykolová, ktoré v rôznej miere podráždia pleť. Kyselina glykolová je skombinovaná dnes už s pomerne známou kyselinou hyalurónovou, ktorá zvyšuje hydratáciu pleti a výrazne tlmí začervenanie pleti. AHA peeling je hraničným zákrokom na hranici kozmetického ošetrenia a lekárskej starostlivosti. AHA a BHA peeling sa používa pri zmene a posune pigmentu (pehy, hypo a hyperpigmentácie po opaľovaní alebo zápale)

Podľa reakcie pleti a želaného efektu sa po 15-30 min. neutralizuje neutralizačným roztokom, kedy nepríjemný pocit na pokožke ustane. Po štádiu podráždenia nasleduje hojenie, nové bunky, ktoré vznikajú pri hojení, nahrádzajú bunky poškodené, ktoré pred peelingom vykazovali estetický defekt – pigmentové škvrny,…Doslova a do písmena narastie nová pokožka.. Zdá sa to možno nepochopiteľné, ale týmto spôsobom zámerne vedome kozmetička vyvolá u zákazníka zranenie so zápalom. Do 24 hodín po peelingu začína proces obnovy poškodeného tkaniva a je veľmi dôležité nechať pokožku „dýchať“ , ošetrovať prípravkami na pleť bez parfémov, na pleť nepoužívať mejkap cca 3 dni.

Nová pokožka, ktorá sa po zlúpaní starej vytvorí, vyzerá omnoho lepšie a zdravšie.

Nevhodné pre:

tehotenstvo, dojčenie, poruchy autoimunity, časté opary a herpesy na tvári. Po aplikácii sa vyhýbať slnku, soláriu.

Použitie AHA kyselín pri ošetrení dokáže s pleťou zázraky – platí však zásada: S AHA kyselinami môže pracovať výhradne odborne zdatný a zručný špecialista – odborne preškolená kozmetička alebo lekár, ktorí sú držiteľmi certifikátu pre AHA peeling.

Odporúčané procedúry

Odporúčané procedúry pre dokonalú krásu a regeneráciu vašej pokožky.

Myofasciálna terapia

Lipolýza dvojitej brady

Jalubotox