Graston terapia

Mobilizácia mäkkých tkanív

Cenník

Graston terapia 30 minút – 40 €

Graston terapia 45 minút – 45 €

Graston terapia 60 minút – 60 €

Pomenovanie Graston terapia znamená – Mobilizácia mäkkých tkanív pomocou špeciálne tvarovaných zatupených nožov. Nožov používaných pri Grastonovej terapii je spolu 6 a každý z nich plní svoju funkciu.

 Akú funkciu plní Graston terapia?

Patrí medzi myofasciálne techniky, kde sa masážnym spôsobom uvoľňuje problematické svalstvo alebo časť tela. Touto terapiou dochádza k uvoľneniu skrátených štruktúrzmierneniu bolesti, prekrveniu a tým aj k samotnému zlepšeniu kĺbnej mobility.

 Pre koho je terapia vhodná?

Najväčšie uplatnenie nájde u ľudí s chronickými problémami ako sú tenisový či golfový lakeť, bolesti ramena, bolesti chrbta, krku, zápaly Achillovej šľachy, iliotibiálneho traktu alebo pri plantárnej fascitíde.

V čom spočíva Grastonova metóda?

Pokiaľ sa chystáte na terapiu pomocou Grastonovej metódy, nebuďte vyľakaný, ak na vás terapeut pri prvom sedení vytiahne pomerne širokú sadu nebezpečne vyzerajúcich nožov. Tie tvoria základ celej terapie.

Nožov používaných pri Grastonovej metóde je celkom 6 a každý má svoju špecifickú funkciu. Niektoré sa používajú pre masáž menších svalov (napríklad zápästia alebo päty), iné sú oveľa väčšie a terapeuti ich používajú okrem iného pre masáž trapézových svalov alebo kvadricepsov a pod.

Samotná terapia vychádza z masáže svalov a fascií pomocou týchto špeciálnych nožov. Často je vyvíjaný pomerne veľký tlak, čo môže viesť k začervenaniu danej oblasti, ale nie je sa čoho báť – presne to je súčasťou správne urobenej terapie a je to nevyhnutné k dosiahnutiu želaného výsledku.

Hlavná výhoda špeciálne tvarovaných nožov je, že je možné nimi vyšetrovať oblasť s vysokou špecifikáciou. Zároveň je možné vďaka kvalitnému materiálu masírovať sval do relatívne veľkej hĺbky, čo vedie k vytvoreniu mikro-traumat, ktoré následne podporujú proces hojenia. Zároveň bolo preukázané, že masáž pomocou Grastonovej metódy vedie k zahriatiu danej oblasti až po dobu 20–30 minút po terapii, čo podporuje prekrvenie a regeneráciu danej oblasti.

Pre čo najlepšie výsledky z terapie je žiaduca kombinácia Graston terapie s inými technikami ako sú bankovanie, reflexná masáž a doplnenie o kompenzačné cvičenia. Náš fyzioterapeut Miro má vysokoškolské vzdelanie v odbore fyzioterapia, 8 ročné skúsenosti ako masér, fyzioterapeut a kondičný tréner.  Počas praxe sa špecializoval na funkčné poruchy pohybového systému ako sú bolesti chrbta, svalové dysbalancie, tenisový a golfový lakeť, poúrazové a pooperačné stavy, športovú fyzioterapiu a prevenciu proti vzniku zranení  porúch pohybového aparátu. Pred každou masážou je najskôr vstupná diagnostika aby sa mohlo najlepšie zacieliť na Váš problém a nastaviť vhodné terapie.

Odporúčané procedúry

Odporúčané procedúry pre dokonalú krásu a regeneráciu vašej pokožky.

Myofasciálna terapia

Lipolýza dvojitej brady

Jalubotox