Bankovanie

Liečenie svalových spaziem

Cenník

Bankovanie 45 minút – 40 €

Bankovanie 60 minút – 45 €

Bankovanie  dôkladne detoxikuje celý organizmus. Z hľadiska fyzioterapie sa bankovanie využíva predovšetkým na znižovanie bolesti a liečenie svalových spaziem. Zároveň ale uvoľňuje stuhnuté svaly chrbtanôh a ramien. Skvele pôsobí na prekrvenie dolných aj horných končatín. Medzi benefity môžeme zaradiť i znižovanie zápalového stavu pacientapri pooperačných stavochzápale šliach a kĺbov.

Bankovanie blahodárne pôsobí na lymfatický a celkovo imunitný systém. Pozitívne účinky má napríklad na problémy vnútorných orgánov, ktoré sa navonok prejavujú silnou bolesťou v pohybovom aparáte.

Napríklad na obličky, močové cesty, žalúdok a slezinu, pečeň, žlčník i pohlavné orgány. Čistí krv, zlepšuje krvný obeh, a tým pozitívne vplýva i na činnosť srdca. Pomáha pri reumatizme, anémii, zmierňuje bolesti chrbta, obnovuje funkcie nervového systému a v konečnom dôsledku pomáha aj proti celulitíde.

Bankovanie sa prevádza na mieste, ktoré je problematické. Najprv sa mierne nahreje sklenená banka, ktorá sa priloží na pokožku a prisaje sa na konkrétne problematické miesto (Najčastejšie chrbát a ramená, ale aj hrudník, oblasť brucha, ale aj na končatiny či chodidlá) . Vplyvom tepla, ktoré sme dosiahli ohriatím banky vznikne podtlak a ten spôsobí, že dôjde k popraskaniu drobných žíl s krvnými výronmi, ktoré pripomínajú modriny. Tie vznikajú takmer okamžite. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že čím sú fľaky tmavšie, tým je váš problém závažnejší. Pre niekoho môže byť proces bankovania nepríjemný, pociťovať môžete zvieranie kože či štípanie. Tieto príznaky však po chvíli ustúpia.  Aby sa škodliviny dostali z tela von, potrebné je nasledujúce dva dni dodržiavať veľmi prísny pitný režim. Vypiť treba minimálne 2 až 3 litre tekutín denne. Účinná je aj návšteva sauny, ktorá tieto toxíny odvádza z pokožky rovno von a tým odľahčuje obličky. Treba myslieť aj na to, že po bankovaní sa treba vyhnúť fyzicky náročnej práci, dvíhaniu ťažkých bremien a prudkým pohybom aspoň na 1-2 dni, z dôvodu uvoľnenia svalstva. Modriny postupne zmiznú, no vopred s nimi vo väčšom, či menšom množstve a intenzite počítajte.

Bankovanie je nevhodné pre:

  • Ľudí s nádorovými ochoreniami, downovým syndrómom či rázštepom pery
  • Ľudí s mechanickými poraneniami pokožky – napr. popáleniny
  • Ľudí so znamienkach na miestach plánovanej aplikácie
  • Ľudí s infekčným či vírusovým ochorením
  • Ľudí s krehkými cievami, kŕčovými žilami alebo zlomeninami
  • Leukemikov.

Náš fyzioterapeut Miro má vysokoškolské vzdelanie v odbore fyzioterapia, 8 ročné skúsenosti ako masér, fyzioterapeut a kondičný tréner.  Počas praxe sa špecializoval na funkčné poruchy pohybového systému ako sú bolesti chrbta, svalové dysbalancie, tenisový a golfový lakeť, poúrazové a pooperačné stavy, športovú fyzioterapiu a prevenciu proti vzniku zranení  porúch pohybového aparátu. Pred každou masážou je najskôr vstupná diagnostika aby sa mohlo najlepšie zacieliť na Váš problém a nastaviť vhodné terapie.

Zmierňuje bolesti chrbta a lieči svalové spazmy

Uvoľňuje svalstvo

Znižuje zápalové stavy pri pooperačných stavoch, zápaloch šliach či kĺbov

Blahodárne pôsobí na lymfatický, imunitný aj nervový systém

Pozitívne ovplyvňuje vnútorné orgány ( obličky, žalúdok, slezinu, pečeň, žlčník, pohlavné orgány)

Zlepšuje krvný obeh, čistí krv a pozitívne vplýva na činnosť srdca

Pomoc pri reumatizme či anémii

Odporúčané procedúry

Odporúčané procedúry pre dokonalú krásu a regeneráciu vašej pokožky.

Myofasciálna terapia

Lipolýza dvojitej brady

Jalubotox