Ošetrenie migrény botoxom

Botox ako liek proti migréne

Cenník

Ošetrenie migrény botoxom – od 90 €

cena sa upresní podľa použitého materiálu pri konzultácii

Síce je botox primárne spájaný s vyhladzovaním vrások, nie je to jeho jediný účinok. Mnohí lekári používajú tento proteín ako liek proti migréne. Botox blokuje chemikálie nazývané neurotransmitery, ktoré prenášajú signál bolesti z mozgu. Práve botox vytvorí akúsi zábranu a tieto chemikálie prenášajúce signál bolesti sa nedostanú k nervovým zakončeniam okolo hlavy a krku.

Migrenózne a tenzné chronické bolesti hlavy reagujú pozitívne na injekčnú liečbu botulotoxínom až v 80 % prípadov.

V roku 2010, po dôkladných dlhoročných štúdiách, FDA (Food and Drug Administration), americký úrad s pravdepodobne najprísnejšími kritériami pre kvalitu liekov na svete, schválil aplikáciu botulotoxínu pre liečbu a prevenciu chronických a migrenóznych bolestí hlavy u pacientov vo veku od 18 do 65 rokov.

Ide o efektívnu lokálnu liečbu, ktorá nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky a navyše botox nepredstavuje záťaž pre telo ako napríklad lieky, ktoré musia prejsť cez pečeň.

Pacienti s migrenóznymi bolesťami hlavy vhodní na liečbu botoxom sú tí, u ktorých nedochádza dlhodobejšie k výraznejšiemu zlepšovaniu stavu liekmi, prípadne podávané lieky u nich vyvolávajú ťažšie vedľajšie účinky, alergie a podobne.

Podmienkou začatia liečby botulotoxínom je dôkladná diagnostika ťažkostí pacienta. Konkrétne miesta a dávky podávaného botulotoxínu sú stále špecifickou kombináciou potrieb konkrétneho pacienta a všeobecne akceptovaných parametrov injekčnej liečby migrény botulotoxínom.

K výraznému stabilnému ústupu bolestí dochádza typicky po opakovanej aplikácii. Čiastočné zlepšenie cítiť už do týždňa.

Pacientky liečené botulotoxínom kontrolujeme prvýkrát zvyčajne po dvoch až troch týždňoch. Najčastejší interval medzi aplikáciami s uspokojivými výsledkami je 10 až 12 týždňov. Prvé výsledky sú viditeľné po prvej alebo druhej injekcii. Samotná aplikácia botoxu je jednoduchá a takmer bezbolestná. V mnohých prípadoch liečby migrény botoxom dokonca dôjde k úplnému odzneniu migrén.

Ak Vás trápia migrény ale neviete či ste vhodný adept/adeptka na ošetrenie objednajte sa k MUDr. Robertovi Jasenekovi na konzultáciu.

Odporúčané procedúry

Odporúčané procedúry pre dokonalú krásu a regeneráciu vašej pokožky.

Myofasciálna terapia

Lipolýza dvojitej brady

Jalubotox