Redukcia potenia

Blokovanie produkcie potu

Cenník

Redukcia nadmerného potenia podpazušia280 €

Botulotoxín blokuje produkciu potu

Zvýšené potenie – hyperhidróza – je lekársky termín pre nadmerné potenie. Botulotoxín (BOTOX) je neurotoxín, ktorý sa viaže k nervovým zakončeniam potných žliaz. Blokuje produkciu acetylcholínu, ktorý sprostredkuje produkciu potu.

Princípom účinku botulotoxínu (BOTOX) je zabránenie prevodu vzruchov z určitého typu nervového vlákna do svalu alebo potnej žľazy. Injekciebotulotoxínu vedú k výraznému zníženiu lokálnej hyperhidrózy. Botulotoxinový preparát sa aplikuje tenkou ihlou vo veľmi malých dávkach do kože postihnutej oblasti. Zákrok sa robí ambulatne, je časovo nenáročný a nebolestivý. Výsledkom je výrazné obmedzenie tvorby potu.

Informácie o zákroku

Účinok botulotoxínu sa prejaví po 2-4 dňoch po aplikácii a trvá pomerne dlhú dobu (4-12 mesiacov). Nejde o trvalé vyliečenie, ale o výraznú redukciu potenia.

Aplikácia botulotoxínu má široké využitie. Okrem odstránenia vrások je ideálnym riešením aj v prípade nadmerného potenia v podpazuší, na dlaniach a chodidlách. Nadmerné potenie je veľmi závažný problém, hlavne pre spoločensky aktívnych ľudí. Po aplikácii do oblasti nadmerného potenia dochádza k úplnému odstráneniu potenia, pričom samotný efekt vydrží 4 – 12 mesiacov. Zákrok je iba mierne bolestivý.

Ako prebieha zákrok?

Lekár po lokálnej dezinfekcii vpichuje jemnou ihlou botulotoxín priamo do kože v oblasti podpazušia. Samotný zákrok je jednoduchý a prebieha veľmi rýchlo. Počet vpichov závisí od lokality, do ktorej je botox aplikovaný. Po vpichoch môže niekoľko minút pretrvávať mierne zdurenie či začervenanie, prípadne drobná modrina, ktorá do niekoľkých dní vymizne. Samotný efekt nastupuje po 48 – 72 hodinách a plne sa rozvinie do 2 – 3 týždňov. Zákrok je iba mierne bolestivý.

Dĺžka trvania efektu je individuálna – od 4 mesiacov až do 1 roka.

Dĺžka samotného zákroku: cca 10-15 minút.

Kontraidikácie

Tehotenstvo a dojčenie
Autoimúnne ochorenia

Starostlivosť po zákroku

Bezprostredne po ošetrení dodržte prosím tieto opatrenia:
Po dobu 4 hodín sa nedotýkať ošetrených miest.

Po dobu cca 2 dní po zákroku odporúčame ošetrenú lokalitu  oplachovať iba čistou vodou.Zároveň neodporúčame masírovať miesto aplikácie.V prípade vykonania zákroku v oblasti podpazušia sa odporúča 2 až 3 dni po zákroku nosiť bavlnenú bielizeň. Necvičiť a vyvarovať sa návšteve sauny.

Odporúčané procedúry

Odporúčané procedúry pre dokonalú krásu a regeneráciu vašej pokožky.

Myofasciálna terapia

Lipolýza dvojitej brady

Jalubotox