Pigmentové škvrny telové

Zosvetlovanie pigmentových škvŕn

Cenník

Ošetrenie pigmentovej škvrny – 55 €
1 oblasť

Pre lepší výsledný efekt odporúčame absolvovať kúru ošetrení. Počet opakovaní zavísí od toho ako stará a výrazna je pigmentová škvrna. Radi vám poradíme pri bezplatnej konzultácii u nás v Luvistudiu

Nelichotivo nazývané aj starecké škvrny – ako im predísť a čo s nimi, keď sa objavia?

Pigmentové škvrny alebo fľaky na tvári, rukách, hrudi a ramenách trápia obrovské množstvo ľudí. Sú to nepekné spomienky na letné lúče a táto chybička na kráse trápi rovnako mužov aj ženy. Dámy sú však v tomto prípade v nevýhode – sú na tvorbu takýchto hnedých škvrniek a fľakov náchylnejšie ako páni. Ak sa vám takéto škvrny zjavili na pokožke, nezúfajte. Moderná medicína a technologický pokrok umožňujú efektívnu prevenciu ako aj odstraňovanie už vzniknutých škvŕn.

Ako vznikajú pigmentové škvrny?

Pigmentové škvrny nesú aj nelichotivý názov starecké škvrny, pretože väčšinou prichádzajú s vekom. Vznikajú ako dôsledok nadmernej tvorby melanínu v koži. Melanín je typ kožného pigmentu, teda kožného farbiva. Jeho prítomnosť v organizme spolu s ďalšími faktormi určuje, aká je farba vašej pokožky. Toto kožné farbivo primárne plní ochrannú funkciu – chráni pred škodlivým UV lúčmi, znečisteným ovzduším a pod. Na miestach, kde dochádza z rôznych príčin k nadprodukcii melanínu alebo narušeniu procesu pigmentácie vznikajú nepopulárne pigmentové škvrny.

Aké sú príčiny vzniku pigmentových škvŕn?

Príčiny môžu byť rôzne a zistiť prvý dôvod vzniku pigmentových škvŕn nemusí byť vždy jednoduché. Často krát však ide o jeden z týchto dôvodov, resp. ich kombináciu:

 Genetika, resp. dedičné vlohy. V tomto prípade sa pigmentové škvrny zjavujú už v detstve.

– Pôsobenie slnečného žiarenia. Slnečné lúče stimulujú tvorbu pigmentu (vďaka čomu získavame letné opálenie). Nadprodukcia melanínu má za následok vznik dobre známych oválnych škvŕn.

– Zjazvená alebo veľmi podráždená koža, napr. popálená, zjazvená po akné alebo spálená od slnka býva často náchylná na tvorbu pigmentových škvŕn.

– Vek a prirodzené procesy starnutia. Podľa štatistík až 90% ľudí s bledou pokožkou nad 50 rokov má na tele pigmentové škvrny.

– Hormonálne zmeny a hormonálna nerovnováha. Tento problém sa týka predovšetkým žien, keďže tehotenstvo alebo menopauza majú za následok výrazné narušenie hormonálnej rovnováhy. Počas tehotenstva sa často objavujú hnedé fľaky v hornej časti tváre a nazývajú sa aj melasma (tehotenská maska). Tieto škvrny často zmiznú keď sa hladina hormónov ustáli, teda napr. po pôrode. Tak isto užívanie liekov s obsahom hormónov, napr. antikoncepcia, sa môže stať príčinou vzniku škvŕn.

Ako sa zbaviť pigmentových škvŕn?

Dôležitá je prevencia, ktorá vám pomôže zamedziť výskytu prvých pigmentových fľakov. Predovšetkým ak máte genetické predispozície, by ste sa mali vyhýbať intenzívnemu slnečnému žiareniu a nepreháňať to s opaľovaním. Opaľovací krém s UV faktorom vyšším ako 20 by mal byť samozrejmosťou pre každého, kto trávi veľa času na slnku. V Luvistudiu ponúkame ochranné kremíky počas celého roka v rôznych konzistenciách a faktoroch, aby sme vyhoveli každému typu pleti.

Ak sa vám na tvári alebo rukách zjavili prvé nepekné fľaky, nezúfajte.

Luvistudiu ponúkame viacero možností odstránenia pigmentových škvrn, na základe viacerých faktorov, napríklad, ako stará je pigmentová škvrna, veľkosti pigmentovej škvrny, užívanie hormonálnych liekov, príčinu vzniku pigmentovej škvrny, vyberieme vhodné ošetrenie.

– Pri mladších pigmentových škvrnách kombinujeme jemné zbrusovanie pleti s diamantovou mikrodermabráziou zo špeciálnym ošetrením na zjednotenie pigmentu.

– Pri starších pigmentových škvrnách používame rôzne koncetrácie chem.peelingov, začíname pri slabších a postupne sa zosilňuje intenzita pôsobenia. Tieto ošetrenia odporúčame absolvovať mimo letných mesiacov.

Kontraindikácie ošetrenia:  – súčasne prebiehajúca liečba isotretinoinom  – Akútny herpes simplex v mieste plánovaného ošetrenia  – Aktívna infekcia alebo zápal v ošetrovanej oblasti  – Sklon k hojeniu hypertrofickými alebo keloidnými jazvami  – Počas gravidity

Odporúčané procedúry

Odporúčané procedúry pre dokonalú krásu a regeneráciu vašej pokožky.

Myofasciálna terapia

Lipolýza dvojitej brady

Jalubotox