napísali o nás

Iveta Škodová odporúča v jesennom období najmä hydratáciu a výživu pleti. Autor: Karol Achberger

Kozmetička: Jeseň je v znamení obnovy rovnováhy pleti

Nastal definitívny čas návratu z dovoleniek od mora - aj z tých oneskorených septembrových. Naša pleť je unavená a vysušená z morskej a chlórovanej vody, z nadmerného slnenia či striedania horúčavy a klimatizácie.

„Každé ročné obdobie si vyžaduje špecifickú starostlivosť o pleť. V lete sa zameriavame najmä na ochranu pleti pred slnečným žiarením, používame kozmetiku, ktorá obmedzuje tvorbu mazu. Jeseň je v znamení hydratácie, výživy a obnovy rovnováhy pleti,“ hovorí kozmetička Iveta Škodová z LuVi štúdia v Bratislave.

Najdôležitejšie pre každú pleť je podľa nej čistenie. Vodeodolné opaľovacie krémy upchávajú póry. Dobrým pomocníkom je čistiaci píling. Jednoduchšia verzia voľne predajných domácich pílingov má povrchový charakter. S profesionálnymi pílingami však môže pracovať len odborník, pretože sa v nich používa kyselina rôznych koncentrácií, ktorá musí byť správne zvolená podľa typu a stavu pleti.

„Často sa stretávam s problémom pigmentácií po dovolenkách. Dôležité je dať si pozor na depiláciu, ktorá sa nemá robiť tesne pred odchodom na dovolenku. Pokožka je po depilácii podráždená a citlivá. Ideálne je mať týždeň pauzu a počas dovolenky si prípadné úpravy robiť len žiletkou. Počas dovolenky nie je vhodné používať produkty s prídavkom alkoholu. A veľký pozor na parfumy, ktoré si nikdy nedávame na pokožku, keď ideme na slnko,“ 

dodáva Iveta Škodová.

„Po každej dovolenke si skontrolujte znamienka a pigmentácie, zvýšenú pozornosť venujte novovzniknutým útvarom. Ak spozorujete nejaké zmeny, hneď navštívte dermatológa.“

Rakovina kože môže vyzerať aj ako malá ružová vyrážka, ktorá svrbí a nehojí sa. Nie vždy je melanóm pigmentovaný.

Po lete potrebuje pleť veľa vitamínov, výživu a hydratáciu. Vhodné sú rôzne zábaly a masky. Niektoré hydratačné masky sa môžu nechať pôsobiť na noc namiesto krému. Opálená pleť si vyžaduje intenzívnu hydratáciu. Treba myslieť aj na výživu vlasov a celého tela. Sprchové šampóny a mydlá môžu vysúšať pokožku, vyberajte si špeciálne hydratačné sprchové gély, oleje alebo mlieka. Hydratačná kozmetika nezvládne všetko, preto je dobré podporiť telo a pleť aj vnútorne pomocou vitamínov a minerálov. Vhodné je aj užívanie bioaktívneho kolagénu. Trojmesačná kúra stimuluje tvorbu vlastného kolagénu. Vekom nám produkcia kolagénu v tele klesá, preto je dobré raz ročne absolvovať takúto kúru.

Pre krásnu rozžiarenú pleť v jesennom období, sú vhodné produkty zo zvýšeným množstvom vitamínu C. Tieto produkty sa aplikujú na noc, nesmie sa s nimi ísť na priame slnko. Jeseň je ideálne obdobie na invazívnejšie zákroky, pretože väčšina z nich si vyžaduje zákaz slnenia. Obľubeným ošetrením po dovolenke je mezoterapia so zapracovaním kyseliny hyalurónovej. Zjemňuje vrásky, dodáva pleti pružnosť a hĺbkovú hydratáciu.

Iveta Škodová

„Ak si chcete zachovať opálenie čo najdlhšie, vyhnite sa akémukoľvek dráždeniu pokožky (pílingy, masážne kefky, depilácie, drsné uteráky). Nie je vhodný ani horúci kúpeľ, pretože vysušuje pokožku."

Sledujte nás

© Luvi Studio 2017–. Made by UMIO, designed with Rumburak. All rights Reserved.