BOTOX

liečba botulotoxínom

BOTOX

Botulotoxín je jedna z najúčinnejších látok na vyhladzovanie mimických vrások. Botox je čistý proteín, ktorý uvoľňuje mimické svaly, ktoré sú zodpovedné za vznik vrások. Dodáva tvári uvoľnený  výraz, ktorý je potrebný na dosiahnutie prirodzeného a mladistvého vzhľadu. Botox sa aplikuje tenkou ihličkou do presne určeného kožného svalu, ktorý v priebehu niekoľkých dní uvoľní. Vďaka uvoľneniu mimického svalu dochádza k vyhladeniu a často úplnému vymiznutiu vrások.  Výkon trvá niekoľko minút a bolesť je minimálna.
Botulotoxín sa vyznačuje prvotriednou bezpečnosťou. Je len málo liekov, ktoré sa vyznačujú tak nízkym rizikom vedľajších účinkov. Ak sa aj nejaké vyskytnú, sú spôsobené neodbornou alebo nesprávnou aplikáciou. Preto je výber kvalitného pracoviska, ktoré botulotoxín podáva, základným kameňom správneho a bezpečného účinku. Aby sa táto vysoká bezpečnosť a účinnosť botulotoxínu zaručila, je bezpodmienečne nutné, aby tento liek podával iba lekár so skúsenosťami a s odborným certifikátom.

Priebeh zákroku
Zákrok prebieha pomerne rýchlo, niekoľkými vpichmi – podľa lokalizácie a typu vrások. Samotné injekčné podanie nie je výrazne bolestivé, dalo by sa prirovnať ku štipnutiu, je však možné ho vykonať aj v miestnom znecitlivení.  Po aplikácii je odporúčané intenzívne využívať mimiku ošetrenej oblasti, 3 – 4 hodiny zostať vo vzpriamenej polohe, neľahnúť si na chrbát ani na brucho, nepredkláňať sa. Jemné začervenanie či drobné modrinky po vpichoch ustupujú do 48 hodín.

 • Ako dlho pretrváva účinok Botoxu?
  Aplikácia Botoxu zaberie približne 15 minút. Účinok nastupuje po 3 – 5 dňoch od aplikácie a pretrváva až niekoľko mesiacov (v priemere 6 – 9 mesiacov), niekedy aj dlhšie. Pri ďalších aplikáciách môže vydržať aj 10 až 12 mesiacov. Čím častejšie sa látka aplikuje, tým dlhšie účinok vydrží. Po tejto dobe je mimický sval opäť schopný pohybu. Podstatné je, že počas doby imobilizácie svalu sa pokožka v tejto oblasti zregeneruje, klient sa zbaví zlozvyku (napr. krčiť čelo, mračiť sa), a preto dochádza k zlepšeniu resp. zmenšeniu pôvodných vrások.

Na ktoré vrásky aplikovať botulotoxín?
Výbornou lokalitou sú vrásky okolo očí, medzi obočím a na čele. Menej bežné sú aplikácie okolo úst, ústne kútiky, šija a nos. Aplikáciou Botoxu sa však dá dosiahnuť aj jemné zdvihnutie obočia, riešiť asymetria a podobne.

Pre koho je botulotoxín vhodný?

 • Dá sa povedať, že aplikácia botulotoxínu je vhodná v každom veku pre ženy aj mužov, závisí len od miesta a techniky aplikácie a samozrejme aj stavu pokožky. Napriek tomu, že štúdie alebo sledovanie o škodlivosti na plod neexistujú, nie je vhodný pri tehotenstve, ani pre kojace ženy.

Výhody Botoxu:

 • vyhladzuje vrásky
 • vytvára mladistvý vzhľad
 • viditeľné výsledky už 3 – 5 dní po výkone
 • nechirurgický zákrok bez obmedzení po výkone

Ak si nie ste istý výberom vhodného ošetrenia pre Váš typ pleti, objednajte sa k MUDr. Matejovi Fulopovi na nezáväznú konzultáciu.

Cenník

 • Botox 1. lokalita
  90 €
 • Botox 2. lokality
  170 €
 • Botox 3. lokality
  240 €

Ďalšie procedúry

Odporúčame

DEPILÁCIA VOSKOM

DEPILÁCIA VOSKOM

LIFTINGOVÁ MASÁŽ

LIFTINGOVÁ MASÁŽ

TELOVÉ ZÁBALY

TELOVÉ ZÁBALY

MASÁŽE TUINA TERAPIA

MASÁŽE TUINA TERAPIA

Sledujte nás

© Luvi Studio 2017–. Made by UMIO, designed with Rumburak. All rights Reserved.