VIBRAČNÁ PLOŠINA

efektívny a účinný tréning

Vibračná plošina

Vibračná metóda pracuje na báze prirodzených telesných reflexov (napr.žmurkanie oka), ktoré sú vyvolané vibráciami. Tieto stimuly produkujú strečové reflexy a výsledkom je rýchle a intenzívne zmršťovanie svalových vlákien (30-50krát za sekundu, t.j. 1800-3000krát za minútu).

Lekárske štúdie preukázali, že uvedeným cvičením je možné pozastaviť rozvoj osteoporózy a urýchliť obnovu poškodených šliach a väzov. Cvičenie na vibračnej plošine je bezpečné, jednoduché a veľmi efektívne. Už niekoľko štúdií preukázalo, že 10-minútové cvičenie na vibračným posilňovacom stroji, vibračnej plošine je porovnateľné, či dokonca účinnejšie, ako hodinový tréning na klasických fitness strojoch.

Indikácie

- Cvičenia sa zúčastňuje 100% svalových vlákien

- Zvýšenie prietoku krvi a okysličenie všetkých kostných tkanív

- Zvýšenie hustoty kostného tkaniva

- Zvýšenie flexibility celého tela

- Zvýšenie rozsahu pohybu

- Spevnenie svalov a zlepšenie výkonnosti

- Zvýšenie produkcie kolagénu pre hladšiu pleť

- Zníženie bolesti v krížovej oblasti

- Redukcia váhy

- Lymfodrenážny účinok

- Zlepšenie celkovej kondície u starších ľudí Zníženie rizika osteoporózy

- Zlepšenie stavu pacientov trpiacich Parkinsonovou chorobou

- Vedecky podložený pozitívny účinok na pacientov so sklerózou multiplex

Kontraindikácie: akútne ochorenia kĺbov, artritída, bolestivý zápal kĺbov, implantáty na kĺboch epilepsia silný diabetes žlčníkové kamene kardiovaskulárne ochorenia, srdcové poruchy chlopní obličkové kamene degenerácie platničiek používanie kardiostimulátora tehotenstvo

Prínosy vibračnej plošiny

Riadené vertikálne vibrácie umožňujú vysoko účinný tréning na vibračnej plošine, najmä pre zaneprázdnených ľudí, ktorí nemôžu tráviť príliš veľa času v telocvični. Cviky sú jednoduché a časovo nenáročné. Nielen že sa budete cítiť plní energie, ale zlepší sa aj schopnosť sústredenia a bude sa vám aj lepšie zaspávať.

Medzi ďalšie účinky patrí zvýšenie prietoku krvi a zrýchlenie nepodmieneného reflexu, čo postupne podporí hormonálny systém v produkcii endorfínu (hormónu šťastia), kolagénu (zlepšenie pleti), rastového hormónu HGH (zvýšenie podielu svalovej hmoty na úkor tuku) a zníži hladinu kortizolu (stresový hormón , podporujúce hromadenie tuku). - Rastový hormón: podporuje rast a bunkové delenie. Vyššia produkcia rastového hormónu (HGH) urýchľuje aj regeneráciu poškodených buniek a umožňuje tak rýchlejšie zotavenie.

- Testosterón: má zásadný vplyv nielen na sexualitu, ale hrá kľúčovú úlohu aj v celkovom telesnom a duševnom zdravotnom stave.Medzi jeho účinky patrí napríklad celkové zvýšenie energie, podpora produkcie červených krviniek a ochrana pred osteoporózou.

- Kortizol: zvyčajne označovaný ako "stresový hormón", pretože je vo zvýšenej miere vylučuje hlavne pri stresovej záťaži. Zvyšuje krvný tlak a hladinu cukru v krvi a potláča imunitnú odpoveď. Využitie Koža, celulitída, tukové tkanivá

- zlepšuje krvný obeh pumpujúcim pôsobením na rýchle kontrakcie svalových vlákien. Kombinácia zlepšeného prekrvenia a uvoľnenia rastových hormónov pozitívne vplýva na elimináciu celulitídy .Rastové hormóny hrajú významnú úlohu pri odbúravaní tukov a tým napomáhajú pri ich spaľovaní. Kombináciou efektu eliminácie celulitídy a účinkom vibrácií pri posilňovaní svalov sa spevňujú svaly a pomerne rýchlo sa tvaruje postava. Svalové tkanivo

- celotelová vibrácia spôsobuje vo svaloch napínací reflex, to vyvoláva najväčšiu možnú svalovú kontrakciu. V prvej fáze opakovaného cvičenia nastanú neutrálne zmeny ako pri klasickom tréningu a následne vyústia do hypertrofie alebo k nárastu svalovej hmoty. Neutrálne zmeny sa prejavia účinnejšími kontrakciami a lepším prevedením pohybu. Narastá schopnosť aktivovať viac motorických jednotiek súčasne. Rôzne výsledky experimentov dokazujú, že aplikáciou celotelovej vibrácie sa dosahujú efekty rýchlejšie a jednoduchšie v porovnaní s inými metódami. Je dôležité zdôrazniť, že na rozdiel od bežného cvičenia, je aktivovaných 100% svalových motorických jednotiek.

Ďalším fenoménom vyplývajúcej z celotelovej vibrácie, je, že pôsobí smerom k predlžovaniu svalov. Šľachy, kĺby, chrupavky - akékoľvek mäkké tkanivá absorbujú vibračnú frekvenciu rôzne, dochádza medzi nimi k treniu. V snahe o uvoľnenie, to môže viesť k nárastu svalovej pružnosti a taktiež zvýšeniu stupňa mobility kĺbov. Maséri, fyzioterapeuti sa snažia o to isté cyklickým napínaním šliach, ale nikdy nie sú schopní dosiahnuť tieto vysoké frekvencie ručne. Medzi ďalšie výhody patrí zlepšenie krvného obehu v mäkkých tkanivách, regenerácie svalov a kĺbových puzdier. Najužitočnejšou oblasťou využitia je prevencia odvápnenia kostí. Je známe že kosť prispôsobuje svoju silu sile, ktorá pôsobí proti nej. Existujú dva faktory, ktorými môže celotelová vibrácia ovplyvňovať hustotu kostí. Ako prvý je mechanický dopad vibrácií na kosti a pôsobenie väčšej sily na kosti z dôvodu silnejšej práce svalov. Ďalším fenoménom je fakt, že štruktúra a rozklad kosti úzko súvisia s hladinou hormónov. Veľa žien si uvedomí problematiku osteoporózy až pri nástupe meno pauzy. Celo telová vibrácia spôsobuje vylučovanie mnohých hormónov, napr. testosterón, estrogén a rastové hormóny, ktoré ovplyvňujú štruktúru kostí.

Cenník

  • Vibračná plošina
    4 €

    10 minút

Ďalšie procedúry

Odporúčame

DEPILÁCIA VOSKOM

DEPILÁCIA VOSKOM

LIFTINGOVÁ MASÁŽ

LIFTINGOVÁ MASÁŽ

TELOVÉ ZÁBALY

TELOVÉ ZÁBALY

MASÁŽE TUINA TERAPIA

MASÁŽE TUINA TERAPIA

Sledujte nás

© Luvi Studio 2018. Made by UMIO, designed with Rumburak. All rights Reserved.